Íme egy okostelefon, mely végre némi színt visz az egyre jobban beszürkülő okostelefon piacra. A Tonino Lamborghini hamarosan egy vadonatúj okostelefont fog piacra dobni: a keresztségben Tonino Lamborghini 88 Tauri nevet kapott újdonság egy remek felsőkategóriás készülék.
Ötvenezer tokhalat engednek a Dunába
Eddigi legnagyobb tokhalvédelmi projektjét indította el a Természetvédelmi Világalap (WWF) a héten a világ egyik legveszélyeztetettebb állatcsaládja, a tokfélék megmentésére.
Óriáskijelzővel uralja a Times Square-t a Google
A 24 millió pixeles felbontású gigaképernyő világrekorder. Még a Google is csak bérli. A nyolc emelet magas, csaknem futballpálya nagyságú óriáskijelzőt a New York-i Times Square-en
Virtuális Google-kiállítás Magyarországról
25 évvel a rendszerváltás után – A Google és az OSA Archívum közös virtuális kiállítást nyújt a magyarországi eseményekről. Az online kiállításon az OSA Archívum korabeli fotókkal és videókkal mutatja be az 1989-es rendszerváltáshoz vezető utat.
Az LG hozza el elsőként az új Androidot
Ennél még a Mikulás is valószínűbbnek tűnt: a koreai gyártó nem szokott lóhalálában frissítgetni. Késedelmes Android frissítéseivel eddigi gyakorlata alapján az LG inkább a lemaradók táborát szokta gyarapítani. A jobb sorsra érdemes Optimus 2X-tulajdonosok például annak idején egy évet vártak,
Először fotóztak születő bolygórendszert
A chilei Atacama-sivatagban működő ALMA rádióteleszkóp valami olyasmit fényképezett le, amiről a csillagászok eddig álmodni is alig mertek. A kép a valóságban tárja elénk egy bolygórendszer születését olyan élességgel és részletességgel, ahogy eddig csak fantáziarajzokon és szimulációkon láthattuk.
A szuper villanykörte elriasztja a betörőt
Ha este csöngetnek, úgy kapcsolgatja a lámpákat, mintha valaki az ajtóhoz menne. Bármilyen otthoni lámpába becsavarható kivitelben készül a BeOn Burglar Deterrent, vagyis betörőriasztó fényforrása. A gyártáshoz a Kickstarteren tőkét gyűjtő cég megoldása az egész lakás világításának vezérlését védelmi funkciókra használja.
Futómadaraktól tanulhatnak a robotok
A korszerűbb futó robotokat szem előtt tartó kutatók meglepő eredményeket kaptak a természet néhány legenergiahatékonyabb élőlényétől, a futómadaraktól. Bár a madarak teste elsősorban a repülést szolgálja, a kutatók felderítették, hogy a nagyrészt a talajszinten élő és ott mozgolódó fajok egy része a két lábon közlekedő szárazföldi állatok legtapasztaltabb futói közé…